Середи питань, які обговорили, був старт пілоту з взаємного визнання цифрових документів та проєкт ID Wallet, про що ми розповіли в окремому матеріалі. Ще однією важливою темою зустрічі стало взаємне визнання електронних підписів із Польщею.

Цікаво Михайло Федоров розповів міністрам G7 про досвід України у першій світовій кібервійні

Що відомо

Електронний підпис – це електронні дані, які забезпечують ідентифікацію особи. Він може зберігатися у вигляді MobileID, підпису на ID-картці, підпису на "токені" чи захищеному носії інформації. За допомогою електронного підпису можна підписувати електронні документи, користуватися електронними послугами, реєструватися на державних порталах тощо. Документи з цим підписом мають таку саму юридичну силу, як і документи, підписані власноруч.

Як зазначає міністр цифрової трансформації України, визнання електронних підписів із Польщею "відкриє революційні можливості для нашого бізнесу, адже тепер можна буде підписувати договори онлайн".

  • Януш Цешинський координує діяльність уряду щодо кібербезпеки.
  • Він майже три місяці особисто опікувався питаннями України.
  • Завдяки Цешинському Україна отримала необхідну техніку та змогла убезпечити державні реєстри.

Польща не тільки прийняла понад 3 мільйони українців, але і надала їм рівні цифрові можливості. У їхньому застосунку mObywatel з'явився спеціальний цифровий документ для наших громадян. Також Польща почала приймати "Дію" при перетині кордону для ідентифікації особи,
– пише Федоров.

Крім того, завдяки міністрам цифрової трансформації ЄС, в тому числі й Марку Борісу Андріяничу, Україна змогла отримати 5 тисяч терміналів Starlink, які сьогодні допомагають залишатися на звʼязку та виконувати свою роботу лікарям, пожежникам, вчителям, військовим і тисячам українців.