Система може керувати вбудованим або дискретним процесором та його пам'яттю – в теорії апаратне прискорення за допомогою GPU у Windows має знизити завантаження на центральний процесор та підвищити продуктивність, повідомляє ghacks.

Не пропустіть Проблеми з оновленням Windows 10: користувачі виявили новий глюк

Які комп'ютери почнуть працювати швидше

Найбільший ефект буде помітний в комп'ютерах та ноутбуках початкового й середнього рівня, продуктивність яких і так невисока. Функцію необхідно активувати після установки оновлення Windows 10 2004 року в налаштуваннях графіки, після цього буде потрібно перезавантажити ПК.


Після активації функції слабкі ПК й ноутбуки почнуть працювати швидше

Треба відзначити, що апаратне прискорення GPU в Windows 10 працює поки не з усіма відеокартами. Наприклад, для моделей Nvidia потрібно встановити драйвер GeForce Driver 451.48 або новіший. З відеокарт AMD підтримуються поки тільки Radeon RX серій 5700 і 5600 (навіть лінійка RX 5500 не підтримується). Intel пообіцяла включити підтримку функції в своїх драйверах в майбутньому.

Цікаво У Windows 10 почали позбавлятися від "Панелі управління"

За незалежними тестами, які вже проведені випробувачами, Hardware Accelerated GPU Scheduling дозволяє хоч і незначно, але підвищити продуктивність в іграх. Наприклад, MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming Z показала середній приріст на 1-2 FPS в різних іграх (Doom Eternal, Read Dead Redemption 2) при роздільною здатністю 2560x1440 пікселів.