До віртуального середовища можна буде приєднатися за допомогою більшості VR-гарнітур, планшетів, смартфонів і ПК. Mesh також працює з гарнітурою змішаної реальності HoloLens 2 від самої Microsoft. Так може виглядати майбутнє спільної дистанційної роботи.

Цікаво Microsoft Teams отримає наскрізне шифрування і нові можливості для презентацій

Що пропонує нова технологія

У компанії стверджують, що Mesh відчувається так, ніби "ви дійсно перебуваєте в одному приміщенні з кимось і ділитеся контентом". На початку люди в Mesh будуть представлені за допомогою віртуальних аватарів від соцмережі AltspaceVR, яку Microsoft придбала ще у 2017 році. Але з часом компанія хоче досягти так званої "голопортації", коли люди зможуть з'являтися голограмою у віртуальному середовищі у вигляді самих себе.

Технологія Mesh
Технологія Mesh дозволить людям в різних точках світу спілкуватись в одній віртуальній реальності / Фото Microsoft

Технологія схожа на роботу через Microsoft Teams. Під час тестування, у якому взяв участь редактор The Verge Том Уоррен, представник Microsoft з'явився прямо перед столом журналіста і почав передавати йому віртуальних медуз і акул, форму і колір яких можна було міняти. За словами Уоррена, це виявилося "куди більш захопливим", ніж дзвінки в Zoom, в яких він бере участь кожен день.

Таким чином, можна проводити виступ перед аудиторією слухачів. Під час демонстрації Microsoft виступив Джеймс Кемерон, який зараз знаходиться в Новій Зеландії та знімає нових "Аватарів".

Mesh
На початку існування співрозмовник в Mesh з'являтиметься у вигляді аватару / Фото Microsoft

Mesh – не просто інструмент для віртуальних зустрічей, але і повноцінна платформа на базі хмарного сервісу Azure, яку відкриють для сторонніх розробників. У Microsoft сподіваються, що Mesh стане популярною серед архітекторів, інженерів, дизайнерів і всіх інших фахівців, яким особливо важливо працювати спільно в одному приміщенні, але через пандемію доводиться працювати віддалено. У Mesh навіть можна грати в Pokemon Go, яка теж постраждала через пандемію.

Компанія планує впровадити Mesh у свої продукти Teams і Dynamics 365.