Microsoft підтримує Україну не лише словами, а й реальними діями, об'єднавшись із понад 150 компаніями з 24 країн світу, щоб протистояти російській агресії. Однак вона поки що залишиться працювати з окремими організаціями в Росії – наприклад, школами та лікарнями. Нові коментарі дають зрозуміти, що це ненадовго.

Цікаво Microsoft пояснила, чому росіяни не можуть завантажити Windows

Microsoft зрештою піде

Девід Іґнатіус, колумніст Washington Post, запитав Бреда Сміта про залишки діяльності в Росії та людей, які все ще працюють там на компанію.

Коли справа доходить до Росії, ми, як і всі інші, в основному бачимо, що наш бізнес звужується, звужується, звужується і звужується, поки, врешті-решт, там майже нічого або й узагалі нічого не залишиться. Ми дійсно хочемо піклуватися про людей, які працюють в нашій компанії, і намагаємося пам'ятати про те, як забезпечити їм ту підтримку, якої, я думаю, вони потребують і заслуговують, тому що не вони почали цю війну,
– каже Сміт.

Компанія продовжує підтримувати деякі зі своїх старих контрактів, підписаних із компаніями, що не потрапили під санкції. Імовірно, вона збирається виконати всі свої зобов'язання по цих договорах і більше не укладати нових. Таким чином протягом певного часу їх ставатиме дедалі менше, доки не залишиться жодного. Тоді Microsoft і залишить ринок окупантів остаточно. Продажі своєї продукції та інші фінансові операції вона зупинила ще в березні.

Захищаючи Україну

В інтерв'ю також згадали нещодавній звіт компанії, який називається "Захищаючи Україну: перші уроки кібервійни". У ньому стверджується, що російські хакери провели безліч операцій проти країн, які підтримують Україну. Атак зазнали 128 організацій у 42 країнах, включаючи США, Данію, Литву, Латвію, Польщу та Норвегію. Також, судячи зі звіту, постраждали компанії зі Швеції та Фінляндії.

У документі йдеться, що цілями російських злочинців були урядові організації, аналітичні центри, гуманітарні групи тощо. Приблизно в 29 відсотків атак були успішними. В деяких випадках були викрадені цінні дані. Масштаби наслідків оцінити важко, оскільки багато клієнтів зберігали дані у своїх системах, а не в "хмарах" компанії.

У своєму інтерв'ю Бред Сміт каже, що в перші дні нового вторгнення російські дії були "послідовністю хвиль атак" на українські мережі з використанням "восьми різних сімейств шкідливих програм" – всі вони "призначені для знищення жорстких дисків в Україні". Крім того, хакерські атаки комбінувалися з атаками фізичними.

Ми бачили, як вони поєднують кібератаки та звичайну зброю. В один із березневих днів вони спробували проникнути в мережевий домен атомної електростанції та відключити його, а потім на наступний день війська спробували й успішно захопили цю атомну електростанцію,
– каже Сміт.

Президент Microsoft додав, що ніколи не думав, що йому та його компанії колись доведеться зіткнутися з таким масштабним протистоянням, брати участь у воєнних консультаційних операціях, беручи на себе таку велику відповідальність.