Після успішного запуску Crew Dragon Ілон Маск сказав фразу "батут таки працює", передає 24 канал. Згодом він додав, що це внутрішній жарт в компанії SpaceX. Однак, насправді, це була відповідь на слова очільника "Роскосмосу" Дмитра Рогозіна, які він сказав шість років тому.

Важливо Запуск корабля SpaceX: Трамп порадів кінцю залежності від Росії, а Росія змогла привітати США

Недоречний жарт Рогозіна: що цьому передувало

Рогозін висловив свій недоречний жарт після того, як США ввели проти Росії санкції у відповідь на анексію Криму. Росія у відповідь заявила, що може відмовитися доставляти американських астронавтів на МКС, а для потрапляння на станцію Рогозін порадив США скористатися батутом.

Проаналізувавши санкції проти нашого космопрому, пропоную США доставляти своїх астронавтів на МКС за допомогою батуту,
– написав він.

Актуально Істерика глави "Роскосмосу": Рогозін пожалівся на SpaceX та Ілона Маска

Як Рогозін зараз відреагував на слова Маска

Після успішного запуску Dragon Crew та слів Ілона Маска, Рогозін відмовчувався дуже довго. Та все ж пояснив свої слова в коментарях.

"У 2014 році була реальна загроза введення санкцій проти нашої ракетно-космічної галузі. Я їх таким чином попередив. Це спрацювало. Це був не жарт з нашого боку, а реальна загроза. І її почули", – переконаний Рогозін.

Правда в коментарях йому ж одразу нагадали, що за ці шість років США побудували новий корабель, і тепер є незалежні від Росії у доставці космонавтів на МКС. А Росія не буде отримувати по 90 мільйонів доларів за кожного американського космонавта, якого відправлять в космос.

При цьому ще в одному твіті Рогозін привіта Маска, заявивши, що йому сподобався його жарт.

Чому запуск Crew Dragon є важливим

  • У США з другої спроби відбувся запуск на орбіту ракети компанії SpaceX – Crew Dragon з двома астронавтами на борту. Корабель має зістикуватися з МКС.
  • З моменту закриття програми Space Shuttle у 2011 році США були змушені користуватися сторонніми послугами для своїх космічних місій.
  • NASA купувало місця на російських кораблях "Союз", щоб доставляти своїх астронавтів на МКС. США були змушені платили за відправку одного астронавта "Роскосмосу" 90 мільйонів доларів.
  • Політ на кораблі SpaceX обійшовся NASA чи не удвічі дешевше – у 50 мільйонів доларів.