У процесі роботи марсохід використовує двометрову механічну руку і аналізує зразки гірських порід за допомогою рентгенівських променів і ультрафіолету. Ровер також фіксуватиме великі плани крихітних ділянок марсіанської поверхні, на яких можуть бути свідчення мікробної активності в минулому.

Цікаво У Великій Британії знайшли метеорит, віком понад 4,6 мільярда років: фото

Перші зразки марсіанської породи

Perseverance розпочав роботу з рентгенівського приладу Planetary Instrument for X-ray Lithochemistry (PIXL) який дав несподівано високі наукові результати. Прилад PIXL розміром з коробку для сніданку розташовується на кінці механічної руки.

Це лише мала частина того, що PIXL у поєднанні з іншими інструментами марсохода буде робити в наступні тижні і місяці дослідницької роботи.

PIXL
PIXL, один з семи приладів, наявних в оснащенні Perseverance / Фото NASA

Для отримання детального профілю текстури, контурів і складу гірських порід, створені PIXL карти хімічних речовин у породах можуть об'єднуватися з картами мінералів, які створюються інструментами Scanning Habitable Environments with Raman & Luminescence for Organic & Chemicals (SHERLOC) і WATSON.SHERLOC.

У процесі роботи SHERLOC використовує ультрафіолетовий лазер для ідентифікації мінералів у складі порід, а камера WATSON застосовується для створення великих і чітких знімків, які допомагають вченим визначити розмір, округлість і текстуру досліджуваних крупинок. Використання цих приладів повинно допомогти в отриманні інформації про те, як утворилися скелі на дні кратера.

карта порід
Хімічний склад однієї з марсіанських порід, певний за допомогою PIXL / Фото NASA

До теми Вертоліт Ingenuity здійснив дев'ятий політ на Марсі: апарат подолав рекордну відстань

Де саме Perseverance шукає ознаки життя

Фахівці NASA обрали для цього кратер Езеро. На їх думку, в далекому минулому тут було озеро. Саме це і стало причиною відправки марсохода в дану область планети.

За мільярди років озеро висохло і зараз марсохід неспішно рухається по його дну, попутно досліджуючи ґрунт і зразки гірських порід намагаючись відшукати ознаки того, що в далекому минулому на червоній планеті існувало життя.