Одна із задач марсохода Perseverance – забір зразків ґрунту та гірських порід. Ці зразки мають бути герметично складені у спеціальні титанові колби. Своєю чергою колби мають бути залишені в місці забору зразків, щоб пізніше їх підібрав інший марсохід, який зможе відправити їх на Землю для подальшого аналізу. Тут і криється невдача: після забору ґрунту виявилося, що колба пуста.

Цікаво Грайте з комфортом: ґеймерські аксесуари для тих, хто прагне перемоги

Колби марсохода Perseverance для зберігання зразків: дивитись відео онлайн

Чому колба для зразків виявилась пустою

Щоб добути зразки марсохід використовує спеціальне долото та ударне свердло. Увесь процес повністю автоматизований. Під час забору зразків телеметрія показувала, щоб все йде за планом.

Та після спроби заміру об'єму здобутого зразка гірської породи виявилося, що в колбі пусто. І в NASA поки не знають, що саме стало причиною невдалого забору зразків.

Читайте за темою Марсохід Perseverance приступив до пошуку ознак давнього життя на Червоній планеті

Що буде робити команда марсохода

Тепер команда марсохода Perseverance мусить виявити причину невдачі.

Першочергово планується "заглянути" у пробурену діру камерою, щоб отримати фотографії маленької шахти. Це дозволить спеціалістам хоча б частково зрозуміти причину провалу.

У NASA вважають, що причиною "пустої колби" може бути те, що ґрунт поводитися не так, як очікували. Наприклад, він міг бути занадто сипучим і тому не вдалося помістити його у пробозабірник. Якщо виявиться, що причина в цьому, то команда марсоходу змінить підхід до забору зразків.