Ці малюнки вже стали надбанням громадськості. Переглянути їх може кожен охочий і оцінити, наскільки тодішнім художникам вдалося вгадати майбутнє, у якому ми живемо сьогодні.

Цікаво Стало відомо, скільки оперативної пам'яті у нових iPhone 13, iPad mini 6 та iPad 9

Картини майбутнього

Усі ці картини об'єднані в серію "Франція у 2000-му році". Свого часу вони навіть друкувалися на сигаретних пачках на честь Всесвітньої виставки "Експо" в Парижі. Більшість малюнків пов'язана з різноманітними механізмами, пристроями для польотів та навіть життям під водою. Однак жодна з них не зачепила тему космосу. Судячи з усього, так далеко мрії людей у той час не сягали.

Серія картин, яка зображує побут та заняття людей майбутнього / Джерело The Independent

Тут бачимо робота-пилососа, який сьогодні для нас є буденністю, хоч і в значно компактнішому вигляді, машину для фермерських робіт, машину для висиджування яєць (прототип сучасних інкубаторів), будинок на колесах, робота-кравця, перукаря і візажиста. Остання картина показує роботизований оркестр, яким повинні були б замінити живих людей у театрах.

Наступна частина картин зображує різноманітні літальні апарати: літаки, гелікоптери, дирижаблі, ранці, таксі, крилатий громадський транспорт.

Літальні апарати майбутнього / Джерело The Independent

На цих картинах велика увага приділяється як транспорту загального користування (третій малюнок, судячи з усього, показує таксі та громадський транспорт у місці, аналогічному сучасним автобусним станціям), так і особистому. Ми бачимо людей на літаках, пожежників з аналогами реактивних ранців, які сьогодні існують у вигляді поодиноких екземплярів-прототипів, листоношу, повітряну поліцію, вертоліт і дирижабль – останні перестали активно використовувати у першій половині 1900-х років.

Не оминули стороною й військову справу. Кілька картин зображують війну із застосуванням машин.

Літак і військовий автомобіль / Джерело The Independent

Найдивніше те, що художники 1900 року припускали, що у 2000 році ми житимемо під водою.

  • Одна з картин зображує людей у скафандрах верхом на морських кониках, інша показує сцену полювання на чайок з-під води.
  • На третій бачимо спортивні змагання – перегони на рибах.
  • Четверта ж пропонує уявити гру в крикет під водою, а на п'ятому зображенні показали використання прирученого кита у якості громадського транспорту: до нього причеплена кабіна з людьми.

Життя під водою у 2000 році / Джерело The Independent