24 канал уважно стежив за презентацією Apple. тож детальніше розповімо про 13-дюймовий MacBook Air та MacBook Pro, що з'явиться на ринку у варіантах 13 і 16 дюймів.

До теми Від чіпа М1 до оновленого MacBook Pro: які ґаджети показали на осінній презентації Apple

Найбільше уваги приділили процесору. Адже це перший чіп, створений спеціально для фірмових ноутбуків Mac. M1 – 8-ядерний процесор розроблений за 5-нм техпроцесом. Розробники розмістили на чіпі 16 мільярдів транзисторів. таким чином вдалось істотно збільшити продуктивність та енергоефективність.

Він створений за тим же принципом, що і чіпи в iPhone і iPad. В Apple кажуть, що M1 – найпотужніший чіп в своєму класі. Також виробник каже, що тут найшвидший десктопний CPU на ринку.

Крім того, Apple M1 оснащений 8-ядерним GPU, що гарантує найшвидшу інтегровану графіку у світі.

MacBook Air

Перший пристрій, отримав новий процесор M1, став оновлений MacBook Air. Виробник каже, що новий девайс на 98% швидший за ноутбуки, що працюють на базі Windows.

MacBook Air 2020

MacBook Air 2020 / Скріншот

MacBook Air отримав 13,3-дюймовий екран та тонкий металевий корпус. також новинка оснащена сканером відбитків пальців. Його можна використовувати як для розблокування, так і для оплати через Apple Pay.

Ще один важливий факт про MacBook Air – автономність. При підключенні до Wi-Fi браузером можна користуватись до 18 годин.

Ціна

На американському ринку новинку оцінили у 999 доларів (понад 28 тисяч гривень).

MacBook Pro

Ще одна модель на новому процесорі – 13-дюймовий MacBook Pro. Зовні він зазнав не багато змін, але за потужністю став потужності майже у 3 рази продуктивніший.

Звісно, не обійшлось без порівнянь з ноутбуками на Windows. Новий MacBook Pro працює у 3 рази швидше на аналоги конкурентів.

До теми Mac mini: Apple показала оновлений компактний комп'ютер

Виробник збільшив і батарею – на одному заряді він може пропрацювати до 17 годин при користуванні браузером і до 20 годин при перегляді відео.

 MacBook Pro 2020

MacBook Pro 2020 / Скріншот

Також виробник покращив якість камери та підвищив заходи безпеки – це особливо актуально під час віддаленої роботи та відеодзвінків.

Ціна

Вартість MacBook Pro стартує з 1299 доларів (33 600 гривень).