Сріблясті хмари – це доволі рідкісний атмосферний феномен. Формуються вони дуже високо: приблизно від 75 до 85 кілометрів над поверхнею. А тому сріблясті хмари – це найвищий тип хмар, що можна побачити. Побачивши їх над Аргентиною, люди були дещо здивовані цьому видиву.

Цікаве за темою Марсохід "К'юріосіті" виявив сріблясті хмари: фото

Сріблясті хмари над Аргентиною: дивіться відео

Сріблясті хмари над Південною Америкою

Рідкісні хмари можна спостерігати теплими літніми вечорами, коли на відповідних висотах у мезосфері температур опускається до -120 градусів за Цельсієм. Через велику висоту та розрідженість спостерігати феномен можливо лише під час заходу чи сходу Сонця, коли світило розташоване за горизонтом і буквально підсвічує хмари знизу.

Здавалося б, що у південній півкулі зараз літо, а тому побачити феномен цілком можливо. Але це не так – дивина події в Аргентині полягає у тому, що у цей час сріблясті хмари концентруються за південним полярним колом. А побачили їх на 51,6 градуса південної широти.

Львів
Сріблясті хмари над Львовом 2 липня 2021 року / Фото Вячеслав Журба

Щоб впевнитися, що над середніми широтами Південної Америки витають саме сріблясті хмари, науковці використали лазерний радар. Його ехо повернулося з висоти 85 кілометрів, що підтвердило здогадку.

Науковці називають можливу причину несезонного феномену – нещодавнє виверження вулкану поблизу острова Тонга, що було потужнішим за вибух ядерної бомби. Спеціалісти говорять, що тоді в атмосферу було викинуто шлейф мілких частинок попелу та, що головне, водяної пари. Якщо ці частинки досягнули мезосфери, то могли спричинити утворення сріблястих хмар.