Деталі дослідження. Дослідники вирішили з'ясувати, наскільки важко буде реагувати людина в ситуації, коли дізнається, що звільнена від подальшого виконання своїх обов'язків при наступних сценаріях: його замінить інша людина або його замінить андроїд, повідомляє Sciencedaily.

Читайте також: У Лондоні з'явився бар зі штучним інтелектом

Результати опитування. У разі якщо звільнення стосувалося колеги, а не самого учасника опитування, за працевлаштування на його посаду нової людини проголосувало 62% опитаних. Однак, якщо роботу втратить сам респондент, за те, щоб його місце зайняв новий співробітник "не робот" проголосували лише 37% опитаних.

Зауважимо, в опитуванні взяло участь близько 2000 респондентів.

Висновки вчених. В ході дослідження з'ясувалося, що в разі звільнення люди менш емоційно реагують на факт, що їх замінять роботом, а не людиною, і набагато болючіше сприймають працевлаштування конкуруючого фахівця.

Дослідники впевнені, що уряду низки країн, крім матеріальної, варто задуматися про забезпечення психологічної підтримки робітників, яких чекає звільнення в зв'язку з автоматизацією виробництва.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно