Про це пише Science Alert.

"Привіт, Х'юстон, я хочу поставити питання про GoPro дуже швидко. Я натискаю на запис, але з'являється напис "Відсутня SD". Як мені записати відео і чи повинен горіти червоний сигнал?" – запитав Ф'юстел.

Читайте також: Україно-американський проект – NASA запустила у космос корабель Антарес: фото і відео

У Х'юстоні це запитання зустріли довгою паузою, та зрештою пояснили астронавтові, що "Відсутня SD" означає, що там відсутня SD-карта пам'яті.

При цьому переговори космонавта з Центром управління польотів транслювалися в прямому ефірі, тож згодом цей запис викликав глузування в соцмережах.

Як відомо, сучасні камери GoPro не мають вбудованої пам'яті, астронавт забув її вставити, однак вже не міг швидко повернутися назад, щоб отримати SD-карту.

Щоправда, варто відзначити, що Ф'юстел і його напарник Ріккі Арнольд провели успішний вихід у відкритий космос. Астронавти успішно перевірили і замінили два охолоджуючих агрегати, які кріпляться із зовнішнього боку станції. Вихід у відкритий космос тривав приблизно шість з половиною годин.

Курйоз у відкритому космосі

Що таке Центр управління польотами у Х'юстоні? Це космічний центр, який відповідає за дії космічних шатлів після їх запуску і аж до приземлення. Тут виконують програми, пов'язані із забезпеченням пілотованих польотів, космічної медициною і авіацією. Фраза "Х'юстон, у нас проблеми" стала крилатою після виходу фільму "Аполлон 13" (стрічка про невдалу місію на Місяць).