Місце посадки – Південний полюс Місяця на хребті недалеко від кратера Шеклтон, де, як вважають може бути лід. Інженери та вчені оцінювали його протягом декількох місяців.

Цікаво Інженери хочуть перетворити Starship на місячну базу: що відомо про проєкт

Для чого на Місяці бур

Місце для посадкового модуля Nova-C обрано не випадкове. Вчені шукали таку область, де достатньо сонячного світла для отримання енергії, але не надто багато, щоб лід залишався в межах досяжності бура. При цьому в точці повинен бути хороший зв'язок із Землею.

Ілюстрація місячного посадкового модуля
Ілюстрація місячного посадкового модуля Nova-C / Фото Intuitive Machines

  • Загалом місія триватиме протягом 10 днів.
  • В її ході перевірять роботу бура і мас-спектометра PRIME-1, робота мікро-Нова, який уміє стрибати, і 4G/LTE мережі.
  • Коли модуль приземлиться на Південному полюсі, бур TRIDENT просвердлить 90 сантиметрів місячного ґрунту, щоб досягти ймовірної цілі.
  • А мас-спектометр PRIME-1 дослідить гази зі свердловини.

Для реалізації стільникового зв'язку на Місяці обрали компанію Nokia. Мережа знадобиться в ході місії Artemis 2024 року. Спочатку лише перевірять можливість її роботи. Для цього невеликий марсохід, розроблений компанією Lunar Outpost, відправлять приблизно за милю від посадкового модуля Nova-C і спробують переслати бездротовою мережею дані між двома апаратами, а потім і зв'язатися з Землею.

Якщо експеримент виявиться успішним, можна буде говорити про місячну 4G/LTE мережу. Вона охопить як зв'язок, так і в перспективі навіть потокову передачу відео високої чіткості від астронавтів до базових станцій, від транспортних засобів до базових станцій і багато іншого.