Ефективність носіння медичної маски залежить від ситуації та тривалості, але для більшості громадян в регіонах з підвищеною активністю вони стали обов'язковим атрибутом і зникли з полиць аптек, розповідає BI.

Цікаво Стартап Everlywell запустив набори для діагностики коронавірусу вдома

Така ситуація створила певні труднощі для систем розпізнавання обличчя на кшталт Apple Face ID, а також правоохоронних структур і приватних компаній, які використовують системи розпізнавання осіб в своїй діяльності в інтересах безпеки і контролю.

Штучний інтелект проти масок

За словами Лей Хуана, глави компанія Hanwang, раніше їхня технологія розпізнавала лише половину облич, закритих маскою до очей. Але завдяки коронавірусу бази даних поповнилися зображеннями людей в масках. Шести мільйонів фотографій вистачило системі машинного навчання, щоб підняти показник ефективності впізнавання з 50% до 95%.

Hanwang спеціалізується на програмах розпізнавання зображень та біометрії, а також на камерах спостереження.


Тисячі людей в масках дозволили навчити алгоритм розпізнавати обличчя краще

Нещодавно компанія отримала замовлення від провінції Хубей, епіцентру спалаху COVID-19, на оновлення програмного забезпечення. Завдання стояло в тому, щоб ідентифікувати медперсонал в масках.

До слова, напередодні систему розпізнавання обличчя правопорушників у темряві замовила армія США. Ідентифікація за допомогою інфрачервоного зображення дозволить розпізнавати злочинців цілодобово, в будь-яку погоду і навіть крізь лобове скло автомобіля на відстані до 500 метрів.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно