Це досягнення більш ніж удвічі перевершує попередній рекорд KSTAR встановлений у 2019 році. Тоді плазмі вдалося підтримувати протягом 8 секунд. Вперше корейські вчені досягли температури у 100 мільйонів градусів у 2018 році, повідомляє Phys.org. Досі нікому у світі не вдавалося подолати 10-секундний бар'єр утримання розпеченої до такої температури плазми.

Цікаво Дослідники виявили свідчення альтернативи темній матерії у 153 галактиках

Як вдалося досягти такого результату

У ході експерименту 2020 року KSTAR поліпшила продуктивність режиму "внутрішнього бар'єру переносу" (Internal Transport Barrier, ITB), який був розроблений минулого року і забезпечив стабільність плазмового стану протягом довгого часу. Команда вчених проєкту має намір поділитися результатами на конференції по термоядерній енергетиці МАГАТЕ в травні наступного року.

Чому це важливо

Технології, необхідні для довгої роботи плазми температурою понад 100 мільйонів градусів Цельсія – це ключ до реалізації термоядерної енергії. Якщо KSTAR зможе підтримати плазму протягом 20 секунд, це буде важливий поворотний пункт у гонці за розробку технології тривалої високопродуктивної плазмової реакції, критичного компонента комерційного реактора термоядерного синтезу майбутнього.

Плани KSTAR

Кінцева мета проєкту KSTAR – до 2025 року добитися стабільного утримання плазми при температурі вище 100 мільйонів градусів протягом 300 секунд.

Токамак KSTAR, відео:

Інші схожі проєкти

На початку грудня у Китаї почав роботу термоядерний реактор HL-2M Tokamak, найбільший та передовий експериментальний токамак в країні. Його особливість полягає у гнучкості магнітного поля, яке можна налаштовувати для захисту внутрішніх стінок пристрою від впливу високих температур.