Джерело: KAIST

Запропонований вченими з інституту KAIST крихітний мозковий імплант створений з біосумісних матеріалів і забезпечений антеною для збору електромагнітного випромінювання, яке перетворюється в електричну енергію. Тим самим батарею імпланту можна заряджати віддалено бездротовим способом, не турбуючи піддослідну тварину і не порушуючи безперервність ходу спостережень.

Цікаво Поліція Дубая розкрила вбивство, "заглянувши" в мозок злочинця

Чим особливий корейський імплант

Імплант отримав вбудований енергоефективний чіп Bluetooth і два мікронних світлодіодних джерела світла на найтонших зондах. Світлодіоди на зондах вводяться в задану зону мозку. Спалахами світлодіодів можна керувати через простий додаток на смартфоні. Світло викликає збудження у нейронах-мішенях і змушує мозок тварини реагувати в залежності від того, які ділянки мозку подразнюються.

Мозковий імплант
Невеликий мозковий імплант допоможе у лікуванні захворювань мозку

Наприклад, під час експерименту вчені вкололи піддослідної щура з встановленим мозковим імплантом кокаїн, а потім по команді зі смартфона заблокували його вплив на поведінку тварини. Подібним способом, вірять дослідники, можна буде навчитися боротися з нейродегенеративними захворюваннями людського мозку і вирішувати масу інших завдань з відновлення здоров'я людей.

Нові мозкові імплантати будуть непомітні, а управління за допомогою програми відрізнятиметься простотою та інтуїтивністю. Однак корейським вченим доведеться конкурувати в цій галузі з Ілоном Маском та його Neuralink, яка також займається створенням аналогічного пристрою та вже представила прототип чіпа Link 0.9