27 вересня пошуковик не забув і про себе. Адже саме цю дату тепер вважають днем народження компанії Google Inc. Тож нині їй виповнилося 23 роки.

Радимо перечитати 22 роки успіху Google: як звичайний стартап став технологічним монстром

Google святкує свій день народження

Кажуть, одна випадкова зустріч може змінити все життя. Так сталося й у випадку Google. Випадкова зустріч двох вчених-комп'ютерників змінила курс розвитку інтернету та життя мільйонів людей.

У 1997 році Сергій Брін, аспірант Стенфордського університету, мав показати Ларрі Пейджу кампус. Для Бріна це було випадкове призначення простого обов'язку. Для Пейджа – один з етапів вибору навчального закладу для аспірантури.

Наступного року ці двоє – нині відомі як співзасновники Google – разом створювали пошукову систему у своїх кімнатах у гуртожитку та розробляли перший її прототип.

Пейдж, Брін
Ларрі Пейдж та Сергій Брін створили Google / Фото АР

У 1998 році офіційно народилася компанія Google Inc. Нині, через 23 роки, Google щодня аналізує мільярди пошукових запитів на понад 150 мовах по всьому світу.

Дуже багато змінилося від перших днів роботи Google. Від її першого сервера, розташованого у шафі та побудованого з блоків іграшок, до серверів у більш ніж 20 центрах обробки даних по всьому світу.

Багато змінилося. Але місія все та ж – зробити інформацію доступною для всіх.

Що ж, із 23 днем ​​народження, Google!

Гляньте й про інші вересневі цікаві дудли від Google: