Відео із випробуваннями роботів опублікували на YouTube-каналі компанії.

Читайте також: У США відкрили ресторан, де приготуванням їжі займаються роботи

Створювати двоногих роботів набагато складніше, ніж роботів з великою кількістю точок опори, тому що їхнє становище нестабільне. Через це їх творцям доводиться розробляти складні алгоритми підтримки рівноваги, які дозволяють роботові не падати, відхиляючи руки і використовуючи мотори в ногах. При ходьбі по нерівних або похилих поверхнях завдання ускладнюється, тому деякі розробники двоногих роботів, в тому числі і Boston Dynamics, активно працюють в цьому напрямку.

Тепер Boston Dynamics продемонструвала нове вміння людиноподібного робота Atlas – біг по горизонтальних і похилих поверхнях. У ролику можна бачити, що робот саме біжить – він відриває обидві ноги від землі і під час кожного циклу спирається на землю тільки однією ногою. Крім того розробники показали, як Atlas вміє перестрибувати через колоду. Правда, в минулому році вони продемонстрували більш вражаючі стрибки робота, в тому числі і зворотне сальто.

Випробування людиноподібного робота Atlas – дивіться відео

Крім нових можливостей людиноподібного Atlas розробники показали, як чотириногий робот SpotMini протягом шести хвилин пересувається по лабораторіях Boston Dynamics в автономному режимі без втручання оператора. Перед випробуванням оператор вручну провів робота по маршруту, для того, щоб він створив 3D-карту будівель і місцевості за допомогою своїх камер. Для цього у робота є п'ять блоків з чотирьох камер, розташованих по периметру корпусу.

Читайте також: В Нью-Йоркському аеропорту працює робот, який своєю поведінкою бентежить жінок

На карті, показаній в першій частині ролика, можна побачити, що робот переміщається між віртуальними контрольними точками, які розставлені через кілька метрів по всьому маршруту, тому на деяких поворотах він різко повертає в бік до нової точки. Під час спуску зі сходів йому доводиться розвертатися і спускатися в такому положенні. Ймовірно, це обумовлено конструкцією ніг і розподілом ваги робота.

Випробування чотириногого робота SpotMini – дивіться відео

Показаний в ролику чотириногий SpotMini – остання розробка Boston Dynamics, представлена ​​в листопаді 2017 року. Він розроблений на основі попередньої версії, створеної в 2016 році. Нова модель отримала набагато більше камер, а також повноцінний корпус, що закриває майже всі елементи конструкції. Він важить 25 кілограмів і може піднімати вагу масою до 14 кілограмів, а також має акумулятор, достатній для роботи протягом 1,5 години.