Зазначається, що такий підхід дозволив підвищити успішність операції. Дослідники сподіваються, що результати їх роботи зроблять сільське господарство в КНР менш залежним від імпортної худоби.

Цікаво Нова система вловлювання вуглекислого газу має ефективність 99 відсотків

Деталі експерименту

Сьогодні Китай – найбільший споживач свинини в світі, проте Пекін прагне стати незалежнішим від імпорту цього продукту, особливо у зв'язку з численними санкціями США та інших країн. До того ж китайські породи свиней швидко вироджуються. Клонування могло б бути ефективним розв'язанням проблеми.

  • Роботу проводили вчені з Нанькайського університету. У звіті йдеться, що тварина, яка пройшла процес запліднення, 31 березня 2022 року народила сімох здорових поросят породи ландрас.
  • Кожна фаза процесу була автоматизована, ні в одній операції не брав участь людина. На думку вчених, залучення роботів підвищує успішність клонування, адже їх дії точніші та рідше пошкоджують клітини.
  • Найпоширеніший метод клонування називається "пересадка ядра соматичної клітини". У ньому використовується яйцеклітина і соматична клітина тварини, яку клонують.
  • Вчені видаляють з яйцеклітини ядро і замінюють його ядром соматичної клітини.

У 2017 році дослідники вивели перших у світі поросят, клонованих з використанням робота, проте тоді люди все ж брали участь у деяких етапах. Тепер же вдалося домогтися повної автоматизації процесу. Робот володіє мікроскопічним зором, а за допомогою штучного інтелекту розраховує деформацію клітин, щоб прикладати мінімальну силу і не пошкодити яйцеклітину під час операції. Це підвищує точність клонування і швидкість ембріонального розвитку.

  • Дослідники повідомляють, що використання технології автоматизованого клонування збільшило успішність операції з 10 відсотків до 27,5 відсотка.
  • Перші тварини, отримані в результаті клонування, підходять для розведення.
  • Автоматизовану систему в майбутньому зможе придбати будь-яка компанія або науково-дослідна установа.