Як пише видання N+1, вчені проаналізували дані, які отримали після того, як місячна станція Chang'e 4 вийшла зі сплячого режиму.

Так, ніч на Місяці почалася 13 січня і тривала два тижні. Тож у цей час температрура опускалася до -190 градусів Цельсія, що набагато нижче мінімальних значень, зафіксованих на видимій стороні Місяця.

Читайте також: Вперше в історії: під час трансляції місячного затемнення зафіксували удар метеорита

Раніше вчені припускали, що температура на Місяці становить від -173 градусів Цельсія вночі до +127 градусів Цельсія вдень.

На думку дослідників, таке коливання може бути пов’язане з відмінностями у складі ґрунту на різних сторонах Місяця.

Що таке Chang'e 4? Це китайська станція, яку запустили 8 грудня. Головна функція апарату – дослідження зворотного боку Місяця. Вона має проводити огляд місцевості і форм рельєфу, аналізувати мінеральний склад і структуру верхніх шарів місячної поверхні, а також вивчати нейтронне випромінювання і нейтральні атоми. Це дасть змогу скласти уявлення про умови на зворотному боці Місяця. Це була перша в історії людства успішна м'яка посадка на зворотну сторону супутника.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно