Вчені вважають, що новий клей буде корисним у важкій промисловості та аерокосмічній галузі, наприклад, для ракет, які стикаються з температурними перепадами. Нова речовина належить до класу супрамолекулярних клеїв.

Не пропустіть Вчені знайшли відсутню фотонну ланку необхідну для створення квантового інтернету

Як працює новий клей

Частини суміші спеціально розробляються для самоскладання в міцні зв'язки у процесі затвердіння. Автори повідомили, що один із компонентів є кільцеподібною молекулою, відомою як краун-ефір, а інший – це невеликий білок, що виробляється бактеріями.

Коли описані компоненти вступають у контакт і суміш нагрівається, краун-ефір обертає білок та надійно скріплює будь-які поверхні. У ході серії тестів вчені склеїли дві сталеві пластини разом і виявили, що вони можуть витримати зусилля до 22 мегапаскалів. При цьому клей працював не тільки при кімнатній температурі, але й у будь-якому діапазоні -196 до 200 °C. Він також показав високі характеристики міцності під час роботи з іншими матеріалами і не розпався навіть під водою.

Команда пояснила успіх сильними надмолекулярними взаємодіями – міцний зв'язок витісняє воду з білка. Це означає, що з пониженні температури кристали льоду що неспроможні утворитися і розколоти матеріал, як часто буває коїться з іншими клеями. Додатковий бонус нової технології полягає у її багаторазовості. Блокуючі компоненти клею можуть бути демонтовані та перероблені, після чого оновлена ​​суміш може скріпити нові матеріали з тією самою міцністю.

Читайте на сайті Вчені повідомляють про прорив у фізиці: вони змусили струм поводитися наче рідина

Автори додали, що цей супрамолекулярний клей буде особливо корисним у сценаріях, коли тверді об'єкти стикаються з різкими температурними коливаннями. З ним простіше обслуговуватиме промислові підприємства, які використовують метали, а також ремонтуватимуть космічні кораблі та ракети на земній або місячній орбіті.