Уламки, які не згоріли у щільних прошарках атмосфери, впали в Індійському океані неподалік від Мальдівських островів о 02:22 за Грінвічем 9 травня 2021 року. Про це повідомило китайське видання China.org з посиланням на Китайське державне космічне управління (CNSA).

Цікаве за темою Падаюча китайська ракета увійде в атмосферу Землі 9 травня – місця можливого падіння уламків

Місце падіння китайської ракети
Місце падіння китайської ракети / Скриншот із сервісу Google Maps

Переважна більшість пристрою згоріла під час входу в атмосферу, а решта уламків упали в морський район з центром на 2,65 градуса північної широти та 72,47 градуса східної довготи,
– написали в China.org

Уламки такої самої ракети-носія Long March-5B 12 травня 2020 року впали в населених районах Кот-д'Івуару – в районі міста Бокандо.

Що відомо про падіння китайської ракети

  • Ракета-носій Long March-5B Y2 29 квітня 2021 року вивела на орбіту перший модуль китайської національної орбітальної станції Tianhe.
  • Ракета Long March-5B Y2 вийшла на початкову орбіту 267 на 156 кілометрів. Орбіта небередбачувано знижувалась через постійне гальмування об атмосферу.
  • При запуску станції Tianhe була використана рідкісна схема запуску "півтора ступеня" – роль першого ступеню ракети виконали бокові прискорювачі, які потім відділилися. А центральний найбільший ступінь вивів станцію на орбіту. Як правило, перші центральні ступені ракет-носіїв не набирають першої космічної швидкості та згорають в атмосфері, не вийшовши на орбіту. Вивід на орбіту забезпечує друга або третя ступінь ракети, що дозволяє в майбутньому контролювати їх падіння.