Джерело: South China Morning Post

"Китай став країною, яка дійсно освоїла незалежні технології ядерної енергетики третього покоління після США, Франції та Росії", — йдеться в заяві секретаря Комуністичної партії CNNC Юй Цзяньфена.

Цікаво Користувачі Starlink скаржаться на систематичне зникнення зв'язку

Відлуння Фукусіми

Аварія на японській АЕС Фукусіма призупинила будівництво нових реакторів по всьому світу. Ядерний реактор Hualong One в Фуціні врятувало те, що його почали будувати у 2015 році. З 2016 по 2018 роки в Китаї не схвалили жодного плану з будівництва нових реакторів. Реактор Hualong One був підключений до національної енергорозподільної мережі в листопаді минулого року, а навантаження в мережу почав видавати в минулу суботу, 30 січня.

Реактор
Кожен з атомних енергоблоків здатний забезпечити енергією до 1 мільйона жителів / Фото Xinhua

Кожен з двох енергоблоків (другий поки будується), в яких вода циркулює під тиском, може забезпечити електрикою округ з населенням до одного мільйона осіб. Один блок здатний виробляти до 10 мільярдів кіловат-годин електроенергії на рік. Строк їхньої служби планується протягом 60 років.

Ми повинні не тільки експортувати нашу власну ядерну енергію, але і будувати її відповідно до наших власних стандартів, щоб нас не могли контролювати інші,
— сказав головний конструктор Сін Цзі.

Як додає South China Morning Post, Китай є третім за величиною виробником ядерної енергії у світі. У минулому році у нього було 49 діючих реакторів. На стадії будівництва знаходяться ще 19 реакторів. В найближчі роки Китай ще більше розширить свою ядерно-енергетичну програму, щоб зменшити залежність від викопних видів палива.