Китай вже запланував п'ять пілотованих польотів – в 2033, 2035, 2037, 2041 і 2043 роках. У довгостроковій перспективі Китай планує створити на Червоній планеті постійно населену базу, для забезпечення роботи якої будуть використовуватися локальні ресурси.

Цікаво NASA сфотографувало китайський марсохід "Чжужун" з орбіти Червоної планети

Інфраструктура на Марсі

У рамках оголошеної програми Китай планує видобуток води з надр планети, синтез кисню і вироблення електрики. Вже до кінця 2030 року планується запустити безпілотну місію на Марс, яка привезе на Землю зразки ґрунту.

До відправки перших людей Китай висадить на Червону планету роботів, які досліджуватимуть планету для визначення оптимального місця для побудови бази. Країні також належить створити технології для відправки тайконавтів назад з Марса на Землю.

Третя фаза китайського плану передбачає, що польоти на Марс стануть буденною справою. Ван Сяоцзюнь заявив, що Китай планує досягти швидкості космічних кораблів, при якій політ на Марс або назад не буде перевищувати кілька сотень днів.

Космічні досягнення Китаю

  • У кінці квітня Китай запустив на орбіту Землі перший модуль своєї космічної станції, а на минулому тижні країна відправила на станцію екіпаж з трьох чоловік. Це стало першою пілотованої місією Китаю з 2016 року.
  • В середині минулого місяця Китай успішно посадив марсохід на поверхню Червоної планети, ставши третьою країною після США і СРСР, якій вдалося це зробити.