Як пише джерело, покладатися лише на системи спостереження США небезпечно, адже імовірність астероїдного удару повинна бути підтверджена різними джерелами, щоб запобігти наслідкам помилкової тривоги або виявити непомічені загрози.

Цікаво Вчені склали план "генерального прибирання" на земній орбіті

Що відомо про новий радар

Само собою, подібний планетарний радар буде подвійного призначення, тому цивільні фахівці будуть займатися роботами з військовими. Крім стеження за астероїдами поблизу Землі на відстані не менше 0,1 світлової одиниці радар зможе стежити за космічним сміттям на орбіті нашої планети й не тільки. Також була пропозиція доповнити недавно побудований у Китаї гігантський радіотелескоп FAST відповідним обладнанням, але розрахунки показали, що це невигідно.

Будівництво нового об'єкта планують у малозаселеній області недалеко від Кашгара в провінції Синьцзян, оскільки потужний сигнал від радарів являє собою сильну перешкоду для ряду комерційних служб і несе загрозу здоров'ю людини.

Комплекс налічуватиме чотири або п'ять тарілок діаметром 35 метрів кожна, що стане відмінною особливістю китайського планетарного радара. Робота всіх тарілок і передавачів буде синхронізована для створення єдиного скануючого променя, тоді як зазвичай для цього застосовується одне дзеркало. Приймати відбиті від космічних об'єктів сигнали будуть радіотелескопи в інших місцях, зокрема в Пекіні, Тяньцзіні, Шанхаї та Куньміні.