Сьогодні Китай активно провадить свою космічну політику: на орбіту запускаються супутники, космічна станція працює, Місяць активно досліджується, а тепер Китай має марсохід на Червоній планеті. 2021 рік був для Піднебесної рекордним за кількістю пусків ракет. Тепер же Китай озвучив свої плани у космосі на найближчі роки.

Читайте до теми Відбувся перший у 2022 році китайський запуск: що Піднебесна відправила у космос

Місяцехід
Китайський місяцехід на зворотній стороні Місяця / Фото National Astronomical Observatories of China

"Біла книга" Китаю

"Біла книга" під назвою "Космічна програма Китаю: перспективи на 2021 рік" публікується один раз на п'ять років. У ній зазначається, що "з 2016 року космічна галузь Китаю досягла швидкого та інноваційного прогресу, що проявляється у неухильному покращенні космічної інфраструктури, завершенні та експлуатації навігаційної супутникової системи BeiDou, завершенні системи спостереження Землі з високою роздільною здатністю, постійному покращенні можливостей обслуговування...".

Також були озвучені плани на найближчі роки:

  • Розширення місій з дослідження космічного простору.
  • Наступні п'ять років у Китаї планують збільшити можливості "космічної транспортної системи" (ракет-носіїв) та модернізувати їх.
  • Модернізації космічної інфраструктури: навігаційні супутники, супутники зв'язку та дистанційного зондування Землі та інші.
  • Запуск космічного телескопа Xuntian.
  • Остаточна збірка Китайської космічної станції та перші запуски нових пілотованих та вантажних космічних кораблів.
  • Побудова нових космодромів, продовження планетарних досліджень та багато чого іншого.

Не забули у своєрідну "п'ятирічку" вписати й плани пілотованого польоту на Місяця. У документі значиться, що Китай збирається продовжувати рух у цьому напрямку, щоб висадити людей на поверхню супутника. Очевидно, що у найближчі п'ять років цього не станеться. Очікується, що лише "місячну ракету" випробують у 2026 році, а висадка відбудеться ближче до 2030 року.