За словами Майера, за останні кілька тижнів "політична ситуація різко змінилася" і він був змушений "серйозно переосмислити" корпоративні пріоритети, повідомляє Tech Central.

До теми TikTok вирішив судитися з Трампом через указ, в якому застосунок назвали загрозою для США

На цьому тлі і оскільки ми очікуємо дуже скоро дійти згоди з владою США, я з важким серцем хотів повідомити вам усім, що вирішив покинути компанію,
– написав Майер у корпоративному листі.

TikTok підтвердив інформацію про звільнення виконавчого директора. Політична динаміка останніх кількох місяців "істотно змінила" масштаб ролі Майера, відзначили у компанії.

Сервіс для створення і перегляду коротких відео належить пекінським концерну Bytedance. Президент США Дональд Трамп у липні заявив, що з 15 вересня сервіс припинить свою роботу в США. Наразі Bytedance веде переговори з концерном Microsoft про покупку бізнесу TikTok у США і деяких інших країнах.

Кевін Майер зайняв пост виконавчого директора TikTok кілька місяців тому. Він прийшов в компанію з концерну Disney.

Коротко про скандал навколо TikTok та Трампа

  • 7 серпня президент США Трамп підписав два укази, які забороняють громадянам США укладати угоди та здійснювати фінансові транзакції з китайськими компаніями ByteDance і Tencent (власники TikTok і WeChat).
  • А все тому, що Трамп переконаний: TikTok передає персональні дані американців до Китаю, що становить загрозу національній безпеці США. У Пекіні таку позицію вважають "відвертим цькуванням".
  • Перед цим, 31 липня, у New York Times повідомили, що американський гігант Microsoft веде переговори про придбання TikTok. Згодом стало відомо, що зацікавленою в покупці TikTok є й компанія Oracle.
  • На досягнення домовленості щодо покупки TikTok компанією зі США Трамп дав 45 днів, інакше укази від 7 серпня набудуть чинності.