Дослідники з Каліфорнійського університету розповіли про нову розробку, яка представляє собою штучну шкіру, пише Slashgear.

Цікаво Інженери Google вчать штучний інтелект еволюціонувати самостійно

Як працює штучна шкіра

Вона наноситься безпосередньо на тіло людини і складається з гнучкого гумового матеріалу. Це дозволяє вбудувати в неї безліч сенсорів: датчик частоти серцевих скорочень, температури тіла, рівня цукру в крові, а також побічних продуктів обміну речовин, які здатні сигналізувати про стан здоров'я.

Така штучна шкіра не лише виявилася енергоефективної, але й взагалі не потребує зовнішнього джерела живлення, використовуючи для роботи людський піт. Насправді, для цього потрібен побічний продукт – лактат, що виробляється в ході метаболічних процесів.


На базі технології штучної шкіри можуть працювати десятки різноманітних сенсорів

Паливні елементи електронної оболонки поглинають лактат і з'єднують його з киснем, утворюючи воду й піруват. За словами дослідників, біопаливні елементи можуть генерувати достатньо електрики для живлення датчиків і передачі інформації по Bluetooth.

Елементи електронного пристрою зроблені з використанням вуглецевих нанотрубок, просочених платиновим або кобальтовим каталізатором в композитній сітці, яка містить фермент, здатний розщеплювати лактат. Вбудовані в електронну шкіру паливні елементи будуть забезпечувати живлення приладу протягом декількох днів.

Що це дасть

У плані дослідників – створення цілого спектра датчиків, які можна застосовувати з різною метою. На їх думку, це дозволить створити ефективну платформу з використанням інтерфейсу "людина-машина".

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно