Про це повідомляє Videocardz.

Читайте також: Intel випустив надпотужний чіп для ноутбуків Core i9

Про чіпсет Z390 з різних витоків було відомо вже давно, проте існування набору Intel X399 можна вважати сюрпризом, особливо з огляду на співзвучну назву з рішенням конкурента AMD X399.

Intel Z390, втім, як і інші чіпсети 300 серії, включаючи Intel Z370, будуть підтримувати не тільки існуючі процесори сімейства Coffee Lake, а й майбутні Cannon Lake. Відмінною особливістю архітектури Cannon Lake стане використання 10-нанометрового техпроцесу, а перші чіпи для настільного сегмента повинні побачити світ вже в цьому році.

Intel підтвердила існування чіпсетів Z390 та X399
Intel підтвердила існування чіпсетів Z390 та X399

Крім того, обидві архітектури (Coffee Lake і Cannon Lake) ляжуть в основу нової HEDT-платформи Intel X399. Вона стане наступником для Intel X299, що працює спільно з процесорами Skylake-X та Kaby Lake-X. Раніше в мережі з'являлася інформація, що на зміну чіпам Skylake-X та Kaby Lake-X прийдуть процесори Cascade Lake-X, сумісні з існуючими материнськими платами на базі Intel X299.

Читайте також: Apple переведе Mac на власні чіпи замість продукції Intel

Ну і нарешті, багатьох фахівців збентежила сама назва Intel X399. Як відомо, X399 є існуючим чіпсетом для високопродуктивних процесорів AMD Threadripper. Очікувалося, що компанія Intel пропустить це найменування також, як вона зробила з набором Intel B360, зважаючи на наявність AMD B350. Схоже, цього разу Intel вирішила не пасувати в даному питанні перед AMD, але таке рішення, безумовно, внесе сум'яття з назвами, які перекривають одна одну.