Перша тисяча фургонів Transporter буде розгорнута вже у 2023 році – замовником виступає Donlen, яка буде керувати транспортним парком.

Цікаво Segway Apex H2: електроводневий мотоцикл від Xiaomi

Самохідні фургони з нульовим рівнем викидів призначені для вирішення проблеми доставки "останньої милі" (тобто на близькій відстані) – Intel говорить, що обсяг такого роду доставки, як очікується, збільшиться на 75-80% до 2030 року завдяки зростанню онлайнових покупок.

Які переваги пропонує платформа від Intel

Система Mobileye, яка ляже в основу цих фургонів, складається з 13 камер, трьох лідарів дальньої дії, шести лідарів ближньої дії і шести радарів – усім цим обладнанням керує однокристальна система EyeQ. Система здатна забезпечити роботу автопілота четвертого рівня – по суті, не потрібно ніякої участі людини за умови, що транспортний засіб працює в заздалегідь визначених зонах. Після завершення випробувань ці робомобілі-кур'єри повинні бути повністю безпілотними, без необхідності присутності "водія безпеки".

Платформа Mobileye
Платформа Mobileye від Intel / Фото Intel

Mobileye, яку Intel купила ще у 2017 році, є однією з найбільш активних компаній з розробки технологій автопілота – вона тестує автономні автомобілі в Єрусалимі, а також в умовах більш швидкісних автобанів у Німеччині. Компанія також співпрацює з великими автовиробниками Ford і Volkswagen.

Що відомо про партнера Intel – Udelv

Це стартап, який досить активно працює в США: тестує доставку продуктів в Оклахома-Сіті і проводить випробування разом з Walmart в Арізоні. Пройде кілька років, перш ніж ми побачимо плоди партнерства Mobileye і Udelv, оскільки робомобілі для Donlen будуть розгорнуті у 2023 році – поки ще занадто рано говорити, де саме ці фургони вперше з'являться. У будь-якому випадку, вже незабаром компанії повинні приступити до тестування своїх рішень.