Ми сприймаємо кольори у видимому спектрі – досить вузькій смузі частот, яка знаходиться між ультрафіолетовим випромінюванням і інфрачервоним світлом. Ізраїльська система, яка монтується на камеру, робить далекі інфрачервоні частоти видимими для нашого ока. Матеріали, присвячені ізраїльській розробці, були опубліковані в журналі Laser & Photonics Reviews, пише phys.org.

Цікаво Глибоке навчання здатне на все, – батько штучного інтелекту Джеффрі Хінтон

Що відомо про розробку

Видиме світло – лише маленька частина електромагнітного спектру, який включає також радіохвилі, мікрохвилі, рентгенівське та інші види випромінювання. У кожній з цих частин спектра міститься велика кількість інформації, яку ми не можемо сприймати неозброєним оком.

Новий пристрій дозволяє, наприклад, робити знімки газів на зразок водню, вуглецю і натрію, які яскраво світяться в інфрачервоному спектрі. Або робити фотографії живої природи, яка в інфрачервоному світлі виглядає абсолютно незвично.

Монреаль у інфрачервоному спектрі
Монреаль у інфрачервоному спектрі / фото Вікіпедія

Крім того, дану технологію можна застосовувати й на більш глобальному рівні. Наприклад, оснащені нею супутники зможуть бачити викиди шкідливих речовин з фабрик або знаходити замасковані склади вибухівки і урану.