На першому місці у списку блокувань – відеосервіс TikTok. Жителі Індії також не матимуть доступу до китайської соцмережі WeChat, сервісу мікроблогів Weibo та навіть гри Clash of Kings. Про це повідомляє Press Information Bureau.

Зверніть увагу Нахабніший за Facebook: TikTok збирає рекордну кількість даних про користувачів

У заяві Міністерства інформаційних технологій мовиться, що до центру боротьби з кіберзлочинністю Індії надійшло безліч скарг від громадян. Люди стурбовані політикою конфіденційності та безпеки даних у цих додатках.

Відтак у країні вирішили повністю припинити діяльність цих програм на території Індії.

індія мобільні додатки китай блокування заборона
Перелік мобільних додатків, заблокованих в Індії / Фото PIB India

Як пише The Wall Street Journal, найбільших наслідків зазнає мобільний додаток TikTok. Адже лише у 2020 році користувачі завантажили програму понад 2 мільярди разів. З них 611 мільйонів – саме в Індії.

Протистояння між Індією та Китаєм

Нагадаємо, що цьому скандалу передували реальні протистояння. 16 червня на індійсько-китайському кордоні між країнами сталася сутичка. Під час зіткнення загинуло 20 індійських та 5 китайських військовослужбовців.

Відомо, що країни мають неврегульований спірний кордон. Обидві претендують на одну й ту ж територію.

Нинішні зіткнення сталися внаслідок зростаючої напруги між двома ядерними державами. Востаннє смертельні сутички між Індією та Китаєм в цьому районі відбувалися кілька десятиліть тому.