Як доказ того, що робота над ракетою триває в цілодобовому режимі, Маск показав коротке відео. На ньому видно, як співробітники SpaceX збирають у відкритому ангарі купольний обтічник, все це відбувається на світанку.

Цікаво: SpaceX пройшла важливий тест: США нарешті отримають власні пілотовані кораблі

У відповідь на запитання одного з читачів, Маск повідомив, що сподівається провести тестовий політ Starship через 2-3 місяці.

29 вересня, коли глава SpaceX провів велику презентацію проєкту Starship, він заявив, що корабель здійснить перший орбітальний політ протягом пів року. Відтоді він утримувався від будь-яких деталей про терміни проведення повноцінних випробувань.

Проблеми Starship

Місяць тому перший прототип корабля сильно постраждав внаслідок вибуху, що стався під час перевірки готовності до максимального заповнення паливних баків для метану і кисню кріогенною рідиною. Маск, до речі, тоді сильно здивувався, оскільки ніхто не очікував, що випробування систем тиску може призвести до таких наслідків.

Термін готовності до старту через 2 або навіть 3 місяці наразі виглядає вкрай оптимістично, хоч і вписується в початковий план Маска, озвучений у вересні. До першого орбітального польоту потрібно провести ще низку тестів, а вони сильно змістилися через аварію в кінці листопада.

Робота над ракетою

Наразі дві команди паралельно будують різні версії Starship – у Флориді та в Техасі, – використовуючи різні методи. Після завершення робіт SpaceX візьме кращі практики від обох команд і використає їх для будівництва повноцінних версій корабля.

Що відомо про Starship та Starhopper?Перший – космічний корабель, який у майбутньому компанія Ілона Маска планує використати для міжпланетного перельоту на Марс. Наразі тестові блоки корабля, власне Starhopper, призначені для випробувальних суборбітальних польотів, в ході яких будуть перевірені інженерні рішення, необхідні при будівництві великого корабля, який і полетить на Марс. Прототип виготовлений з легованої сталі і має діаметр близько 9 метрів.

Під час випробувальних польотів на ньому встановлений один двигун Raptor, який перебуває в процесі доопрацювання. В майбутньому SpaceX планує ставити на марсіанські кораблі по три таких двигуни.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно