24 канал уважно стежить за будівництвом та випробуваннями корабля Starship на приватному космодромі SpaceX в Бока-Чіка.

До теми Космічний корабель Маска вибухнув під час випробувань – відео

Причини вибуху Starship

Чергова невдача, на думку Маска, пов'язана не з двигуном, як передбачалося раніше. Причиною вибуху імовірно стала несправність вузла, що з'єднує ракету з системами наземного обслуговування. За словами засновника SpaceX, до настільки серйозних наслідків привів недостатній контроль за роботою механізмів роз'єднання, що відповідають за швидке розчеплення носія з платформою.

Через це і вибухнув Starship, а виглядало це так:

За версією інженерів компанії, в процесі контрольованого відкачування палива з ракети в підземний резервуар, рідкий метан почав розпорошуватися і миттєво спалахнув. В результаті четвертий за рахунком прототип перспективного космічного корабля вибухнув і не підлягає відновленню, хоча до цього встиг пережити 13 різних випробувань.

Цікаво Історичний запуск корабля Crew Dragon: все про проєкт NASA та SpaceX і політ до МКС

Плани SpaceX

У подальших планах SpaceX – завершення спорудження робочого прототипу фінальної версії Starship і його позиціювання як флагмана компанії. Вантажність корабля становитиме близько 100 тонн, а в разі успішного проходження випробувань на навколоземній орбіті амбітний мільярдер має намір відправити космічний корабель до Марсу.