Виведення на орбіту космічного супутника NASA, TESS

18 квітня NASA успішно відправило у небо свій космічний телескоп TESS. Тим часом перший ступінь ракети Falcon 9 був повернутий на Землю. На відео можна побачити посадку аж до моменту, коли камери перестали працювати.

Читайте також: Космічний телескоп "Хаббл" зробив знімок гігантської туманності Лагуна: неймовірний кадр

Космічний телескоп TESS: відео

Як повідомили у NASA, космічний телескоп TESS відправили на дворічну місію. Протягом цього періоду телескоп використовуватиме свою систему з чотирьох камер для сканування небесного простору, яке дослідники розподілили на 26 секторів. TESS уважно вивчить кожен з них, таким чином просканувавши понад 200 тисяч найяскравіших зірок. Це перша така місія, щоб знайти світи за межами нашої Сонячної системи, включаючи деякі, які могли б підтримувати життя. Очікується, що TESS допоможе знайти тисячі нових екзопланет.

Презентація ігрового смартфона Xiaomi Black Shark

18 квітня відбулась презентація ігрового смартфона Black Shark, створеного на замовлення Xiaomi. 20 квітня стартували продажі ґаджета. Точної цифри проданих пристроїв у компанії не назвали, сказавши тільки, що ажіотаж був шаленим. Апарати, що були виставлені на продаж в онлайн магазині, розкупили буквально за секунди.

Читайте також: Загадковий бюджетний смартфон Xiaomi Redmi S2: характеристики, ціна

Black Shark наповнили топовим залізом. Дисплей новинки складає 5,99 дюймів і звісно це FullHD+. З оптики на смартфоні користувач знайде фронталку на 20 мегапікселів, на тильну сторону вмістили тандем 12 та 20 мегапікселів. Батарея ґаджета містить 4000 міліампергодин, що не так вже й багато як для ігрового монстра. Все композиція гармонійно змонтована на платформі Snapdragon 845. Доступно дві моделі апарату: базова на 6 гігабайт оперативної пам’яті та 64 гігабайти сховища, і топова на 8 гігабайт ОЗУ та 128 гігабайт простору для файлів відповідно.

Ігровий смартфон Xiaomi Black Shark

Ігровий смартфон Xiaomi Black Shark

Що робить цей смартфон унікальним ігровим комбайном то це система водяного охолодження та кнопка Shark для запуску спеціального ігрового режиму, що збільшує продуктивність. Окрім того, розроблений геймпад з окремою батареєю на 10 годин роботи. Аналогові стіки та тригери на гранях перетворять смартфон на ігрову консоль.

Вартість смартфона 477 доларів (12 400 гривень) за базову версію і 557 (14 400 гривень) за топову комплектацію.

Дослідження та розробка нового типу комп’ютерної пам’яті

9 квітня в журналі Nature Nanotechnology дослідники університету Фудан, що у Шанхаї, опублікували результати дослідження про створення нової технології зберігання даних. Дослідники стверджують, що новий тип пам’яті в в усіх сенсах переважатиме відомі нам сьогодні RAM та ROM типи. Енергоефективність нових носіїв зросте, як і швидкість передачі даних.

Читайте також: Штучний інтелект: загроза для людства чи помічник?

Провідний дослідник команди Чанг Вей заявив, що завдяки технології, над якою працює його команда, інформаційні носії такі як флешки та компакт диски матимуть нові цікаві функції. До прикладу, користувач сам зможе вказати термін ефективності інформації на флешці, після якої вона автоматично стиратиметься. Це піднесе інформаційну безпеку на новий рівень.

Схоже, що зовсім скоро на вітринах магазинів ми побачимо ряд принципово нових пристроїв, що працюватимуть на новітній технології зберігання даних. Це може кардинально змінити користувацький досвід.

У Швеції закінчили будівництво дороги, яка заряджає електрокари

Неподалік Стокгольма державне дорожнє агентство Швеції побудувало 2 кілометри тестової ділянки «самозарядної» дороги, яка здатна підзарядити батареї електрокарів, що рухаються по ній. Дорога живиться від контактної рейки і влаштована так, що дозволяє розрахувати кількість спожитої енергії для кожного авто.

На сьогодні це лише тестовий шматок майбутнього автобану. Карту майбутніх "самозарядних" доріг можна переглянути вже зараз. Проект з побудови таких автошляхів розширюватиметься та розвиватиметься, що відмінно вписується в плани Швеції перейти лише на електротранспорт до 2030 року.

Запланована електрифікація 20 000 кілометрів шосейних доріг. Ціна проекту становить мільйон євро за кілометр автошляху. Для порівняння це приблизно в 50 разів дешевше ніж прокласти нову трамвайну лінію в місті.