На стадії формування планета як пилосос тягне до себе речовину з навколишнього простору. На даному етапі це переважно гарячий газ з акреційного диска навколо планети й зірки. Високі температури процесу дають сильне випромінювання в ультрафіолетовому діапазоні, яке відмінно фіксує апаратура Hubble.

Цікаво Космічне "Намисто": фото туманності неймовірної краси

Фото екзопланети PDS 70b на стадії формування

Зображення системи зірки PDS 70 і акреційного диска навколо зірки, зроблене у 2018 році телескопом Very Large Telescope.

Фото системи PDS 70b
Система PDS 70b / Фото Very Large Telescope

Що змогли побачити дослідники на фото

Фактично астрономи отримали можливість стежити за тим, як екзопланета набирає масу. Вона вже набрала п'ять мас Юпітера і зараз цей процес близький до завершення. Формування почалося близько 5 мільйонів років тому і в наступний мільйон років планета набере ще близько 1/100 від маси Юпітера.

Нам мало відомо про процеси формування гігантських планет. Ця планетна система вперше дає нам можливість спостерігати падаючий на планету матеріал. Отримані результати дають початок цілій новій області для наукових досліджень,
– зазначив Брендан Боулер з Техаського університету в Остіні, США

Не пропустіть Вражаюче фото спіральної галактики з перемичкою – Hubble

Система, у якій виявлена екзопланета PDS 70b, що перебуває на стадії формування, утворена помаранчевим карликовою зіркою PDS 70. Вона розташована на відстані 370 світлових років від Землі у сузір'ї Центавра. Екзопланета PDS 70b обертається навколо своєї зірки приблизно на такій відстані, як навколо Сонця обертається Уран.