Космічний телескоп Hubble є спільним проєктом NASA і Європейського космічного агентства, відправленим на орбіту Землі на борту шаттла "Дискавері" у квітні 1990 року.

Цікаво Інженери запропонували першу потенційно реальну модель варп-двигуна

Проблеми з першого дня роботи

Незабаром після його виведення на орбіту з'ясувалося, що космічна обсерваторія надає дуже розмиті зображення. Модернізація апарату у 1993 році з виходом астронавтів у відкритий космос виправила ситуацію і після цього телескоп став надсилати на Землю свої знамениті знімки та дивувати своїми відкриттями.

Зазвичай космічний апарат переходить у безпечний режим, якщо його бортовий комп'ютер визначає аномальний стан системи, що потенційно може загрожувати телескопу. І хоча сама по собі ситуація з безпечним режимом є індикатором несправності, найчастіше її причиною є незначні помилки в ПЗ, які можна виправити.

Коли вирішать проблему

Хотілося б сподіватися, що поточні програмні помилки вдасться вирішити швидко. Hubble є дуже важливою частиною сучасної астрономії вже протягом більше трьох десятиліть. На кінець жовтня цього року заплановано запуск орбітальної обсерваторії "Джеймс Уебб" (James Webb Space Telescope) – спадкоємця Hubble, який обладнаний найбільш передовою апаратурою для астрономічних досліджень.