Як пише видання South China Morning Post, в Huawei зайнялися розробкою власної ОС ще у 2012 році та з того часу платформа лише удосконалювалася. Вона є доступною як для мобільних пристроїв, так і для настільних комп’ютерів.

Читайте також: Apple назвала 2 причини чому варто перейти з Android на iPhone

На такий крок компанія пішла після того, як США розпочали розслідування стосовно іншого китайського телекомунікаційного кита ZTE та заборонили їм використовувати у своїх продуктах американські технології.

Зауважимо, що вже упродовж тривалого часу американська влада підозрює ZTE та Huawei у кібершпіонажі та співробітництві з територіями, що потрапили під санкції.

За словами представників компанії, вони поки не планують випускати власну ОС, оскільки вони тісно співпрацюють з Google та у них поки є можливість використовувати американське ПO. Також у Huawei відзначають, що створена операційна система є значно гіршою за Android.

"Навіть якщо і вони створили щось, то ключовим питанням залишається, чи будуть на цій ОС доступними продукти гугл. Якщо ж ні, то це буде великим мінусом для користувачів не з Китаю. Можна згадати аналогічні випадки з Windows Phone, Tizen та іншими мобільними ОС, які також намагалися спробувати себе на цьому ринку", – підкреслив Браян Ма, віце-президент фірми IDC, що займається технологічними дослідженнями.