Що таке макроси і як їх використовують шахраї

Офісні програми, такі як Word, Access, Excel, PowerPoint і Visio, можуть запускати сценарії та використовувати активний вміст для автоматизації різних процесів та імпорту даних із зовнішніх джерел. Проблема в тому, що при запуску макросів з ненадійних джерел неможливо точно сказати, що вони завантажують і які дії виконуються після цього, чим і користуються зловмисники при поширенні шкідливого ПЗ.

Цікаво Дочекалися: у Windows 11 запрацювали додатки для Android і оновився дизайн деяких програм

У минулому Microsoft визнавала пов'язану з макросами проблему безпеки і навіть інтегрувала в Office спливаюче повідомлення, яке попереджає користувача і вимагає додаткового підтвердження перед запуском макросу.

Як тепер все працюватиме

  • Технічно софтверний гігант блокуватиме лише макроси, що завантажуються з інтернету.
  • При цьому макроси з надійних джерел, які мають цифровий підпис та сертифікат безпеки, як і раніше, будуть завантажуватися.
  • Також макрос буде вважатися довірчим, якщо користувач раніше вже відкривав цей файл і вибрав опцію "Активувати вміст" у спливаючому повідомленні.
  • Корпоративні клієнти Microsoft зможуть здійснювати управління макросами за допомогою групових політик.

Які програми отримають нововведення

Згідно з наявними даними, у квітні 2022 року це нововведення з'явиться в Office 365. Пізніше воно торкнеться Office LTSC, Office 2021, Office 2019, Office 2016 і Office 2013.