За даними аналітичної компанії IDC, в цьому році кількість пристроїв для розумного будинку досягне 815 мільйонів екземплярів – на 23,5% більше, ніж у 2018-му. Ще через п'ять років їх число збільшиться до 1,39 мільярда, повідомляє Gizchina.

Цікаво: У Google розповіли, як розвиватиметься штучний інтелект у 2020 році

Чому це стало проблемою

Різноманітність таких пристроїв, прив'язаних до екосистем різних виробників, створює складнощі для користувачів – наприклад, при покупці розумного замка необхідно з'ясувати, чи підтримує він Amazon Echo, Google Home або Apple HomeKit.

Така ситуація не влаштовує і самі компанії. Зараз їм доводиться прив'язувати нові пристрої до певної екосистеми ще на етапі розробки. Спільнота Project Connected Home over IP покликана виробити загальні вимоги для пристроїв в системі розумних будинків.

В майбутньому відповідний логотип буде друкуватися на коробках з електронікою, повідомляючи покупцям про сумісність певних продуктів з будь-яким з центральних шлюзів компаній-партнерів.

Як це працює

Проєкт побудований на загальній впевненості, що пристрої для систем розумного будинку повинні бути безпечними, надійними і непомітними у використанні. Він заснований на інтернет-протоколі (IP) і спрямований на забезпечення зв'язку між пристроями розумного будинку, мобільними додатками і хмарними сервісами, і на те, щоб визначити набір мережевих технологій для ідентифікації пристроїв.


Єдина екосистема зробить пристрої Smart Home безпечнішими та надійнішими

Учасники

Крім Google, Apple і Amazon, брати участь в розробці стандартів нової інфраструктури мають намір і компанії, що входять в ZigBee Alliance – Samsung SmartThings, Schneider Electric, Signify (Philips Lighting), IKEA, NXP Semiconductors і Resideo.

Першими проходити сертифікацію почнуть детектори диму, розумні замки і розетки, системи сигналізації, опалення, вентиляції та кондиціонування. Надалі компанії планують розширити сферу діяльності.

Попередні специфікації нового стандарту будуть опубліковані вже наступного року.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно