Стало відомо, що з серпня 2021 року всі завантажувані в магазин цифрового контенту Play Маркет додатки повинні бути в форматі AAB. Його використання дозволить спростити оптимізацію додатків під різні пристрої.

Цікаво Смартгодинник Huawei Band 6 уже в Україні: два тижні автономної роботи й 96 режимів тренувань

Майбутнє додатків

Процес, за заявами розробників нового формату, автоматизується до такої міри, що під час завантаження будь-якого додатка в форматі AAB на призначений для користувача пристрій завантажуються тільки файли, призначені конкретно для цієї моделі пристрою. Завдяки цьому нові додатки займають на 15 відсотків менше місця в порівнянні зі стандартними версіями у форматі APK.

Крім заміни APK-файлів з серпня розширення великих файлів OBB будуть замінені на Play Asset або Feature Delivery. Це робиться для оптимізації процесів завантаження та оновлення великих ігор за тим же принципом, що і у випадку з форматом AAB. Кінцевий пристрій отримує тільки призначені йому частини, а не всі пов'язані з додатком файли.

Вже в серпні всі завантажувані в Play Маркет повинні бути в форматі AAB. Це не стосується лише деяких продуктів, таких як приватні корпоративні додатки.