Додаток Zynn майже повністю копіював програму TikTok, повідомляє FT. По суті Zynn – це програма, яка дозволяє користувачам завантажувати та публікувати короткі відео. Однак Zynn володіє дуже особливою відмінністю – додаток платить користувачам за їхні відеозаписи. Саме це й дозволило додатку стрімко набрати популярність аж так, що за травень Zynn за скачуваннями перегнав TikTok.

Не пропустіть Експерти визначили найпопулярніший додаток у світі

Варто одразу зазначити, що причиною видалення Zynn з Google Play стало не копіювання конкурента, а відео корістувачів, які були фактично викрадені з різноманітних платформ (в тому числі і TikTok) та опубліковані в Zynn без дозволу авторів.

Реакція творців Zynn

Відразу ж після видалення з магазину Google розробники Zynn пообіцяли виправити недолік, зазначивши, що "у додатки немає технологічних можливостей визначити, чи були відео, завантажені користувачами, скопійовані з інших джерел". Однак творці платформи відразу створили сторінку, де автори оригінальних відео можуть пожалітися, якщо знайдуть своє відео в сервісі.

Разом з тим невідомо, чи такий хід китайських розробників задовольнить Google.

Як працює Zynn

Як вже раніше зазначалося, додаток має одну особливу відмінність від того ж TikTok. Zynn виплачував користувачам винагороду за завантажені відео. Сервіс працює за схожою схемою за фінансовою пірамідою: реєструєшся в Zynn – отримуєш долар, хочеш заробити більше – клич друзів.

Таким чином деякі користувачі заробляли по кілька сотень доларів в день, а аудиторія додатка зростала шаленими темпами. Втім, чи зможе додаток переможно функціонувати далі – незрозуміло. Разом з тим, у магазині App Store додаток присутній, принаймні наразі.

Цікаво Скандал із TikTok: соцмережа блокувала ролики з "некрасивими" та "бідними" людьми

Що відомо про Zynn?Китайський стартап Kuaishou запустив Zynn у травні. Додаток стал найпопулярнішим у США на телефонах Android та iPhone. Він майже повністю копіює TikTok і платить користувачам. Нові користувачі заробляють 1 долар за реєстрацію і більше, якщо продовжують дивитися відео. За кожного нового користувача, який завантажує програму і починає дивитися відео за їхньою рекомендацією, вони отримують до 20 доларів.