Повідомляється, що російська державна корпорація активізує свої розрахунки через "Газпромбанк". Йому поки що щастило – на сьогодні цей російський державний банк мало постраждав від міжнародних санкцій.

Цікаво Хроніки Рогозіна: балакучий рашист знову вчепився до Ілона Маска й дав йому пораду

Що відомо

Певні обмеження щодо нього було анонсовано лише 8 травня, але вони стосуватимуться персонально керівників установи. Тож "Роскосмос" та інші російські монополісти, прогнозують у ГУР, нарощуватимуть об’єм міжнародних платежів, використовуючи його ресурси.

Загалом, щоб зменшити вплив міжнародних санкцій "Роскосмос" розіслав у підпорядковані структури документ "Про організацію розрахунків в умовах санкцій". Він передбачає наступні заходи:

  • Обмеження проведення розрахунків в іноземній валюті та переведення розрахунків по укладених контрактах в рублі;
  • Мінімізація обсягів іноземної валюти на рахунках банків, стосовно яких запроваджено санкції;
  • Відкриття рахунків у дочірніх установах іноземних банків або російських установах, які не підпадають під санкції;
  • Відпрацювання інструкції щодо порядку інвестування вільних грошових коштів корпорації "Роскосмос".

Попри це, космічне агентство, яким сьогодні керує Дмитро Рогозін, все ж постраждало від санкцій. Наприклад, Росія залишилася від європейського обладнання, яке планували встановити на апарати в рамках місій на Місяць. Тепер "Луна-26" і "Луна-27", імовірно, будуть перенесені. Принаймні на це вже натякав Рогозін в одному зі своїх численних інтерв'ю пропагандистським ЗМІ.