Влада Штатів вважає, що система GEOINT допоможе повернути країні технологічну перевагу, втрачену після закінчення Холодної війни, і поліпшити економічні показники.

Цікаво У березні Microsoft додасть у Word підтримку передбачення тексту

Що відомо про нову технологію

GEOINT включає в себе різноманітну інформацію про людей, місця і предмети на поверхні Землі, а також має широкий спектр застосування: від картографування до розвідки корисних копалин і комерційної логістики, але особливо цінний для військових цілей, для розуміння дій потенційних супротивників.

На думку Лорен Томпсон, головної операційної директорки Інституту Лексінгтона, проєкт у тому вигляді, в якому його запланували творці, неможливий. Це пов'язано з тим, що ресурси в його розробку вкладають іноземні компанії, отже він не буде під повним контролем лише американського уряду. Наприклад, Китай все більше домінує в ланцюжках постачання, встановлює глобальні технологічні стандарти й поступово витісняє американські компанії з ринку.

Що пропонує Лорен Томпсон

  • За словами Томпсон, першим кроком до пожвавлення комерційного сегмента GEOINT в США могло б стати оновлення регуляторної політики, що відображає поточні ринкові умови. Через обмеження, введені урядом США для захисту національної безпеки, економічна вигода проєктів у сфері GEOINT для американських компаній знаходиться під питанням. Для порівняння, китайські підприємства продають на відкритому ринку зображення з супутників з високою роздільною здатністю і короткочасним повторним відвідуванням порівняно дешевше, ніж це могли б робити американці. Томпсон вважає, що Америка не зможе залишатися конкурентоспроможною в GEOINT або будь-якій іншій критично важливій галузі, якщо її власна політика регулювання стримує інновації.
  • Другим кроком, за словами Томпсон, уряд повинен використовувати свою значну купівельну спроможність, щоб віддавати перевагу місцевим джерелам комерційної геопросторової інформації. Американські провайдери не можуть конкурувати на рівних з іноземними, які значною мірою субсидуються їхніми урядами. Китай, безумовно, в цьому плані є "найгіршим злочинцем", вважає Томпсон.
  • Крім того, розвідка США може залишитися без американських технологічних продуктів. Вона не повинна покладатися на розвідувальну інфраструктуру, яка розробляється, будується, експлуатується, обслуговується або розміщується в інших країнах або компаніями, що знаходяться під іноземним впливом. Але якщо американські постачальники не можуть протиставити свої продукти конкурентним з інших країн, то у розвідувального товариства просто може не бути вибору.