Суд визнав винною компанію Ingka Group, якій належить IKEA Retail France і більшість магазинів бренду у Франції, в незаконній перевірці банківських рахунків співробітників і кандидатів на роботу. Відомо також, що компанія використовувала підроблені дані для звітів про працівників, збирала дані про незадоволених покупців за допомогою поліції та приватних детективів.

Цікаво Натхненні природою: як створювався дизайн навушників Huawei FreeBuds 4i

Що відбувається

Прокуратура вимагала штрафу 2 мільйони євро, проте суд присудив один мільйон. Попри це юристи французької Загальної конфедерації, хоч і назвали цю суму невеликою, залишилися задоволені результатом.

Представники IKEA Retail France вибачилися за практику 2009-2012 років і повністю відмовилися від стеження. Компанія вивчить рішення суду, щоб з'ясувати, чи потрібні додаткові заходи, щоб подібне не повторилося.

Хто винен

  • Всього на лаві підсудних опинилися 15 осіб, серед яких топменеджери підрозділу, керівники магазинів і четверо поліціянтів.
  • Колишнього виконавчого директора IKEA у Франції Жана-Луї Байо суд визнав винним у зберіганні чужих особистих даних і засудив до двох років позбавлення волі умовно і штрафу в 50 тисяч євро.
  • Ще дві людини визнані невинними. Це замішаний у справі поліціянт і керівник IKEA у Франції у 2010-2015 роках Стефан Вановербеке. Останній продовжує керувати роздрібними операціями компанії.
  • Інші обвинувачені частково визнані винними в незаконному отриманні особистих даних, вони отримали різні покарання: від штрафу в 5000 євро до умовного позбавлення волі.

Головна компанія у Швеції заперечувала створення системи шпигунства. Суд звільнив її від відповідальності, оскільки IKEA працює за принципом франшизи.