Blue Ghost полетить до Місяця на ракеті Falcon 9, одній з найбільш вантажопідйомних ракет на ринку. Це дозволить здійснити переліт з мінімальним використанням двигунів Blue Ghost, давши можливість посадковому модулю доставити більше ніж 150 кілограмів корисного навантаження на поверхню Місяця.

Цікаво Firefly Aerospace залучила майже 200 мільйонів доларів інвестицій: вартість компанії зросла

Це дуже важлива місія, над якою працюють найкращі інженери та найвідоміші компанії у сфері космосу. Така кооперація відіграє велике значення для подальшого розвитку всього людства,
– прокоментував угоду Макс Поляков.

Firefly отримала контракт від NASA з доставки наукового обладнання на Місяць у лютому 2021 року. З того моменту команда інженерів розробляє і тестує сам модуль і систему навігації. Роботи проходять на території заводу Firefly в Техасі, США.

Blue Ghost
Апарат Blue Ghost відправиться на Місяць на ракеті Falcon 9 / Фото Firefly Aerospace

"Firefly надзвичайно рада відправити модуль Blue Ghost на поверхню Місяця на ракеті Falcon 9 на першому етапі доставки", – прокоментував Том Марк'юзік, CEO Firefly Aerospace.

Модуль Blue Ghost, названий так в честь рідкісного виду жуків-світляків Phausis reticulata, здійснить посадку у Морі Криз. У його завдання входить доставка корисного навантаження на орбіту Місяця і потім на поверхню супутника за 14 днів.

Що відомо про Firefly Aerospace?

Це приватна аерокосмічна компанія, що надає космічні транспортні послуги – від низької навколоземної орбіти і до Місяця – створюючи надійний, недорогий і швидкий доступ у космос. Firefly пропонує запуск, переміщення у космосі і посадку на поверхню Місяця за допомогою своїх платформ Alpha, Beta, SUV і Blue Ghost.