У мережі уже не дорахувалися кількох блогерів-мільйонників. Експерти впевнені: боротьба з альтернативною думкою ускладнить отримання надійних даних про китайський ринок, адже тиск змусить замовкнути тих, чия думка розходиться з офіційними версіями, і позбавить інвесторів інформації про ситуацію в економіці.

Цікаво У Тибеті знайшли відбитки долонь віком у 169-226 тисяч років: хто їх залишив

Що відбувається в Китаї

  • За останній час лише у Шанхаї органи регулювання видалили понад 17 тисяч одиниць "шкідливої інформації" і закрили понад 8000 незаконних онлайн-рахунків.
  • У місті Шеньчжені заарештовано 14 людей через підозри у маніпуляціях з акціями.
  • Блогер Хуан Шен з аудиторією в понад 5 мільйонів підписників заарештований, а його облікові записи в соцмережах WeChat і Weibo вже деякий час неактивні.
  • Сторінка на Weibo іншого блогера Сюй Сяофена з 4 мільйонами читачів мовчить з липня.
  • Публікації блогера І Вея, за яким стежать сотні тисяч користувачів мережі, були видалені.

Влада Китаю пояснила арешти боротьбою з маніпулюванням цінами акцій, у тому числі випадками, коли підозрювані використовували прямі ефіри та групи в месенджерах. Усе це змусило соціальні мережі почати власне регулювання контенту, що має відношення до фінансових питань.

Що думають експерти

Опитані Financial Times експерти не заперечують ймовірного шахрайства з боку блогерів. Однак такі суворі заходи торкнулися всіх, хто має альтернативну думку, або, як вважає влада Китаю, "неправильно інтерпретують економічні дані".