Як стало відомо західним ЗМІ, комісар Федеральної комісії зі зв'язку США Брендан Карр написав листи гендиректору Alphabet Сундару Пічаї та главі Apple Тіму Куку. У них він вимагає видалити TikTok з магазинів Google Play та App Store.

Цікаво Невідомі вкрали з російського офісу TikTok техніку Apple на значну суму

TikTok під загрозою

  • На думку Карра, додаток збирає занадто багато конфіденційних даних, які потім передає на китайські сервери.
  • Карр зазначив, що додаток може зберігати чернетки, має доступ до історії пошуку, перехоплює натискання кнопок, відстежує дані біометрії, а також має доступ до тексту, зображень і відео в буфері обміну.

TikTok – це не просто додаток для обміну веселими відео та мемами. Це вовк в овечій шкурі,
– впевнений американський чиновник.

  • Також, за його словами, недавнє дослідження показало, що співробітники TikTok у Китаї мали доступ до особистих даних американських користувачів.
  • Магазинам дали термін до 8 липня, щоб видалити додаток або обґрунтувати відмову це зробити.

Відзначимо, що це не перше протистояння влади США та TikTok, яка належить компанії ByteDance. У 2020 році Дональд Трамп, перебуваючи на посаді Президента США, дав указ заборонити китайському сервісу проводити транзакції. Крім того, Білий дім, який класифікував додаток як загрозу національній безпеці, намагався змусити ByteDance продати сервіс одній з американських компаній. Імовірними покупцями тоді називали Microsoft та Oracle.

Аналогічні побоювання щодо конфіденційності викликав у влади США і додаток WeChat, що належить китайській компанії Tencent.