Як заявили у Rakuten Viber, вони також вирішили видалити розширення Facebook Connect, Facebook SDK і GIPHY зі своєї платформи та припиняють витрати на рекламу в соціальній мережі.

До теми У Facebook шукають ознаки іноземного втручання у протести в США

У чому причина

Таким чином месенджер долучається руху бойкоту #StopHateForProfit.

Facebook перейшла межу з випадками порушень захисту персональних даних і неможливістю запобігти поширенню ненависної риторики,
– кажуть в компанії.

На тлі протестів у США рекламодавців закликають зупинити витрати на рекламу в Facebook через нездатність компанії захистити користувачів від "ненависної риторики".

При цьому Viber ще згадав про витік даних, зокрема скандал з Cambridge Analytica (політична консалтингова фірма незаконно зібрала дані майже 87 мільйонів користувачів Facebook).

Цікаво Протести у США: причини та реальна ситуація в країні

Раніше про розрив бізнес-стосунків заявив найбільший американський мобільний оператор Verizon. Там теж заявили, що не готові змиритися з тим, як Facebook заплющує очі на поширення фейків та дезінформацію.

Окрім того, від реклами у соцмережі вже відмовилися мережа продажу одягу Eddie Bauer, виробник морозива Ben & Jerry (Unilever), кінопрокатна компанія Magnolia Pictures, ритейлер The North Face, додаток Talkspace, рекрутингова компанія Upwork, компанія Mozilla та інші.