Не працювали як і вебверсії, так і мобільні додатки. Хоча користувачі могли відкрити соцмережі з телефону, жодні оновлення не підтягувалися, а коментарі не оновлювалися.

Зверніть увагу Онлайн-апокаліпсис: не працює ще й TikTok, а також Netflix, Twitter та Google

Причина збою

Пресслужба Facebook повідомила, що причина масштабного збою крилася у порушенні мережевого трафіку. Мовиться про кількість даних, які переміщуються мережею у певний час.

Наші інженерні групи дізналися, що зміни конфігурації магістральних маршрутизаторів, які координують мережевий трафік між нашими центрами обробки даних, викликали проблеми, які перервали цей зв'язок,
– розповіли у компанії.

За завдані незручності перед користувачами вибачився глава компанії Facebook Марк Цукерберг. Він наголосив, що знає, як люди покладаються на послуги соцмереж, щоб перебувати на зв'язку з близькими.

Instagram та Facebook "впали" першими

Першими "впали" Instagram та Facebook. За даними сайту Downdetector, масові скарги на роботу Facebook почали надходити приблизно з 18:30. Проблеми з підключенням виникли у щонайменше 125 тисяч користувачів зі всього світу.

Динаміка скарг на роботу Facebook / Скриншот

Аналогічна ситуація була з месенджером WhatsApp. Повідомлення там надіслати не вдавалося. При відповідних спробах з'являлася інформація про те, що відбувається підключення.

Згодом почалися труднощі й на Twitter. У більшості користувачів виникали проблеми з роботою сайту, додатку та з авторизацією.

Пізно ввечері збої фіксували й користувачі месенджера Telegram. Вони скаржилися на проблеми з підключенням до сервісу, а також повідомляють, що повідомлення довго не відправляються.

Приблизно о 20:30 "помер" TikTok – 60% користувачів заявили про виникнення проблеми зі входом в додаток, а ще 20% – про проблему з підключенням до сервісу.

Проблеми виникли й на популярних сервісах

Про проблеми також інформували користувачі низки сервісів: Netflix, Steam і PlayStation Network, Minecraft, Amazon, Alexa, ігри Among Us і Google Play. Там виникли проблеми з роботою сайтів і серверів, а також з авторизацією.

Пізніше "естафету" перехопили Youtube, Snapchat і Reddit. Крім того, періодично зі збоями працювали Skype і Viber.

До теми У Білому домі відреагували на глобальний збій в соцмережах

Реакція компаній на проблеми у роботі соцмереж

Facebook

На офіційній сторінці Facebook у твітері з'явилося повідомлення щодо збоїв у роботі їхніх продуктів. "Нам відомо, що у деяких людей виникають проблеми з доступом. Ми працюємо над тим, аби якнайшвидше повернути все у норму. Вибачте за можливі незручності", – звернулися у компанії.

Згодом з'явилася й реакція на сторінці PR-відділу Instagram у твітері. "Інстаграму та його друзям зараз не просто. Тож у вас можуть виникнути проблеми з їхнім використанням. Потерпіть трішки, ми працюємо,
– мовиться у повідомленні.

А у Twitter жартома привітали усіх, хто "перекочував" з інших соцмереж до них.

Проблеми з продуктами Facebook прокоментував Федоров

На масштабний збій відреагував міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. У своєму телеграмі він зазначив, що сам причетний до створення продуктів, якими користуються багато людей. Зважаючи на це, посадовець боїться уявити, що відчуває команда Facebook, коли "лежать" одразу Facebook, Instagram та WhatsApp.

Падіння акцій компаній

Через масштабний збій у роботі провідних соцмереж почалося масове падіння акцій великих компаній. Зокрема стрімко знецінюються акції провідних американських IT-компаній.

Світова економіка зазнала збитків на мільйони доларів. За даними організації NetBlock, година проблем з соцмережами коштує світові 161 422 838 доларів.

Рівень падіння акцій станом на 4 жовтня, 21:45

Джерело: NASDAQ

  • Twitter – на 6,4%;
  • Facebook – на 5,7%;
  • Amazon – на 2,8%;
  • Apple – на 2,8%.
  • Alphabet – на 2,5%;
  • Netflix – на 2,3%.

До слова, глава Facebook Марк Цукерберг втратив 6,6 мільярда доларів.

Як реагували користувачі

Користувачі Facebook, Instagram та WatsApp масово скаржилися на проблеми із підключенням. При чому, робили це переважно у твітері – соцмережі, яка тривалий час не піддавалася збою – про це і жартували. Чимало дописів там супроводжувалися смішними підписами та кумедними мемами.

Глобальний збій роботи фейсбуку

У роботі Facebook стався масштабний збій: деталі / Інфографіка 24 каналу